Restaurace
Tel.: +420 585 002 665
E-mail: snaselrobert@seznam.cz
Ubytování
Tel.: +420 585 002 6655
E-mail: uzlatehomuflona@seznam.cz
Penzion U Zlatého Muflona
Dolní Žleb 941/35
Šternberk 785 01

Přírodní turistické cíle

Těšíkovská kyselka - turistická trasa nedaleko našeho penzionu.

ZOO Olomouc

ZOO Olomouc. Za pět desetiletí své existence dosáhla zoologická zahrada výrazných úspěchů v chovu a rozmnožování exotických živočichů. V návštěvnicky atraktivních a zvířatům přizpůsobených prostorech probíhá chov antilop, žiraf, opic i šelem, unikátem je také obří ptačí voliéra. Ročně zoo navštíví přibližně 400 000 zájemců o život zvířat.

Rešovské vodopády

Rešovské vodopády - leží v Nízkém Jeseníku a tvoří je kaskáda na říčce Huntavě, asi 200metrů dlouhá kaňonovitá stezka v šířce10ti metrů, okolní stěny se tyčí zhruba do 20 m výše. Okolo vodopádů se návštěvníci pohybují po dřevěných lávkách a schodech, místy však chybí. Vodopády jednoznačně doporučujeme fyzicky zdatným jeincům, nejsou vhodné pro rodiny s malými dětmi. K vodopádů se dá dostat dvěma směry - od Rešova, kde je možné dojet autem (silnice od Rýmařova, v Horním Městě odbočit na Rýmařov), parkování je zdarma nebo od Horního Města po zelené turisticky značené trase.

Sovinecko

Přírodní park Sovinecko se nachází v jihozápadní části Rešovské hornatiny. Okouzlit návštěvníka mohou jeho hluboká údolí a výrazné svahy, které pokrývají lesní porosty s druhovou skladbou blízkou přirozeným porostům. V okolí vesnic je krajina od doby osídlení výrazně odlesněna, zejména v mělkých údolích horních částí toků. Husté lesy však rostou na prudkých svazích zaříznutých údolí. Dodnes se na území přírodního parku setkáte se stopami po dolování železné rudy, stříbra, zlata a dalších nerostných surovin. Velice zvláštní a zajímavý je neobvyklý výskyt krasových útvarů v okolí Sovince.

Vodopády a jeskyně

Borový vodopád

  • Údolí Borového potoka v sedle mezi Mravenečníkem a Dlouhými stráněmi (okr. Šumperk), 5 km od Koutů nad Desnou

Nýznerovské vodopády

  • Nýznerovské vodopády na Stříbrném potoce v Rychlebských horách, 2 km od Nýznerova - soustava kaskád a peřejí v romantické soutěsce nad ústím potoka.

Javoříčské jeskyně

  • Jedny z nejkrásnějších jeskyní vznikly spolupůsobením potoka Špraněk a dalších geologických činitelů. Celková délka chodeb je odhadována na 4 kilometry, zpřístupněno pro turistické prohlídky je 740 metrů. Třípatrové prostory dosud nevydaly všechna svá tajemství. Vaši obrazotvornost probudí výklad o tajuplném, nepřístupném nižším patře, protkaném složitým labyrintem chodeb propojených propastmi, upadajícími do hloubky až 60 metrů.

Další jeskyně

Zpět na Tipy na výlet | Ubytování Šternberk | Restaurace Šternberk | Pobytové balíčky | Kontakt

Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů